Konferencja Inauguracyjna

13 października, 2018

Dnia 11.10.2018r. w Sali Widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Goleszowie odbyła się Konferencja Inauguracyjna Fundacji Fascynujący Świat Dziecka, której przedmiotem była „Diagnoza i terapia dziecka z FASD”.

Prelegentami byli prof. nadzw. dr hab. Halina Pawłowska-Jaroń z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, która przedstawiła etiologię FASD, ale także zaburzenia i propozycje terapii; mgr Michał Januszewski (Zaburzenia SI towarzyszące FAS i FASD) oraz mgr Joanna Talaga (Fakty i mity o FASD).
Udział w konferencji wzięli specjaliści z powiatów cieszyńskiego, bielskiego i pszczyńskiego.

Podczas konferencji wskazano również na cele i działania Fundacji „Fascynujący Świat Dziecka”