Międzynarodową Konferencję Szkoleniową pt. „Trafna diagnostyka FASD? Jest na to sprawdzony sposób – Prawidłowo dostosowana terapia kluczem do sukcesu"

9 września, 2019

W 2019 roku obchodzone jest 20-lecie Światowego Dnia Świadomości FASD. Z tej okazji Fundacja Fascynujący Świat Dziecka wraz z Uniwersytetem SWPS z Katowic zorganizowała 9 września Międzynarodową Konferencję Szkoleniową pt. „Trafna diagnostyka FASD? Jest na to sprawdzony sposób – Prawidłowo dostosowana terapia kluczem do sukcesu”.

Na specjalne zaproszenie Fundacji prelegentami zostali:

• doktor Susan J. Astley z Uniwersytetu Waszyngtońskiego w Seattle, która to od 30 lat jest prekursorem i niepodważalnym autorytetem w diagnostyce tej choroby.
  • Gro Løhaugen – wiceprzewodnicząca Europejskiego Stowarzyszenia FASD, dyrektor RCP dla Dzieci w Norwegii.
  • dr hab. prof. UP Halina Pawłowska-Jaroń – profesor krakowskiego Uniwersytetu Pedagogicznego, autorka licznych badań i publikacji dotyczących dzieci z FASD.

Konferencja objęta była Patronatami Honorowymi:
> Marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego
> Ministerstwa Zdrowia
> Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce
> Europejskiego Stowarzyszenia FASD (EUFASD Alliance),
> Sieci Diagnostycznej i Zapobiegawczej FASD stanu Waszyngton (FASD Diagnostic & Prevention Network),
> Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA),
> Wojewody Śląskiego,
> Powiatu Cieszyńskiego,
> Diakonii Polska,
> Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej
> Euroregionu Beskidy